Chov domácích zvířat
Snad nejoblíbenějším chovným zvířetem jsou slepice. Stačí jim vyhradit v zadní části zahrady oplocený pás zeleně, na němž se budou popásat celé dny. K ubytování jim vystavte dřevěnou boudu, kterou nezapomeňte zateplit. Aby v ní mohly slepice přežít i zimní měsíce. Ve kterých sice snášejí méně vajíček. Ale protože slepice se chovají i kvůli masu, během této doby určitě dorostou do potřebné velikosti. Vybrat je možné z několika druhů plemen, mezi kterými jsou leghornky a vlašky oblíbené pro nejvyšší snůšku vajec. Na maso chované jsou plemena dominant a faverol.
Pro úspěšný chov slepic je potřeba dodržet pravidla vyvážené krmné dávky vápníku, pšenice či zelené píce. Pokud prostory zahrady dovolí, chovat na ní můžete i pštrosy. Kteří se považují za nosiče snad nejzdravějšího masa. Protože obsahuje téměř nulové množství tuku a nízkou dávku cholesterolu. Tato nádherná zvířata určitě potěší vaše děti, kterým ráda dělají společníky při společných hrách. Jestliže budete potřebovat při údržbě trávníku pomocníka, pořiďte si kozu. V minulosti se jí říkalo kráva chudých, protože stejně ona se chová jak na maso a kůži, tak i na mléko. Výtěžnost už u jediné kozy je vysoká. Pro jejího majitele tak vzniká každodenní povinnost dojení. Základní výživu těchto zvířat tvoří čerstvá tráva, doplněná ječmenem a kukuřicí. Během zimních měsíců si ráda smlsne na senu a krmné řepě. Stejnou službu v zahradě poskytne i ovce.
Která rovněž spásá během celého léta trávu na pozemku. A majitelům ušetří čas, který by strávili kosením. Ovečky navíc bývají chovány především pro huňatý kožíšek. Který je potřeba v určitých intervalech stříhat. Určitě pro domácí chov jsou vhodnější samičky. Berani, stejně jako kozli jsou výbojní a pro děti nejsou nejlepšími společníky. Jako první krok při chovu králíků je potřeba vybudovat králíkárnu. Dostatečně velkou. Tyto mazlíčky vítá celá rodina. Jejich chlupatá tělíčka vybízejí k pohlazení. Proto je rády krmí i malé děti. Plemena, která se u nás chovají nejvíce, patří kalifornský králík, novozélandský bílý. Často je to i činčila velká.